YouTube: Pies lunatyk i inne filmy roku (wideo)

03-12-2009, 10:06

Od początku do końca grudnia YouTube będzie codziennie prezentować jeden z najbardziej pamiętnych filmów roku. Prezentowana kolekcja jest nie tylko godna zobaczenia, ale także uświadamia rolę internetu w kulturze. Dzięki temu medium zjawiskiem kulturowym może stać się nie tylko komercyjna produkcja, ale także film amatora.

YouTube uruchomił kanał filmowy Newyears Countdown będący czymś w rodzaju kalendarza adwentowego. Nie ma w nim czekoladek, ale filmy. Każdego dnia grudnia do kolekcji będzie dodawane jedno nagranie. Przedstawiciele YouTube zachęcają również do zostawiania komentarzy, w których użytkownicy zaproponują swój film roku.

Mark Day wyjaśnił na blogu YouTube, że w kolekcji da się zobaczyć dobrze znanych filmowców z YouTube, ale będą także filmy odnoszące sukces "wirusowy" oraz nagrania przedstawiające fenomeny kultury masowej. Przedstawiciel YouTube dodał, że w poszukiwaniu 31 pamiętnych filmów ekipa serwisu głębiej pogrzebała w jego zasobach i słusznie, bo zjawiskowy film nie musi mieć milionów odsłon.

Na chwilę obecną w kolekcji YouTube Newyears Countdown mamy trzy filmy. Pierwszy przedstawia ciekawe "wykonanie” Uwertury do Wesela Figara W. A. Mozarta. Użytkownik MysteryGuitarMan sporządził je, nagrywając krótkie fragmenty i edytując film. Twórca twierdzi, że dzieło wymagało ponad tysiąca cięć.

Drugi film w kolekcji przedstawia lunatykującego psa Bizkita. Na trzecim widzimy Freda, którego kanał na YouTube w 2009 roku jako pierwszy zdobył milion subskrybentów.

W sumie mamy w kolekcji to, co w internecie często nas zachwyca – pracowitego i niebanalnego twórcę, amatorski film ukazujący jakiś ciekawy moment i chłopaka, który zdobył olbrzymią publiczność poza światem "tradycyjnych" mediów. Z pewnością warto zobaczyć, co jeszcze zaproponuje YouTube.

Poniżej pierwszy z wybranych przez YouTube filmów – uwertura Mozarta będąca filmową wycinanką.


Źródło: YouTube

Warto przeczytać:

Tematy pokrewne:  

tag YouTubetag wideotag internaucitag filmy
To warto przeczytać


fot. Fotolia


fot. Ceneo


  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.