Chcesz mój numer? Stuknijmy się (wideo)

10-07-2009, 10:13

Wystarczy stuknąć się smartfonami, aby wymienić się informacjami kontaktowymi – taką możliwość oferuje aplikacja przygotowana przez firmę Bump Technologies. Wymiana informacji jest niemal tak prosta i intuicyjna, jak w przypadku papierowych wizytówek.

Aplikacja od Bump Technologies jest dostępna w wersji dla iPhone'a, a w przyszłości ma się pojawić także wersja dla Androida.

Korzystanie z niej jest bardzo proste. Użytkownicy uruchamiają na swoich smartfonach aplikację Bump i wybierają dane kontaktowe, którymi chcą się podzielić. Następnie "stukają się" telefonami. Na ekranach pojawiają się informacje kontaktowe drugiej osoby. Wystarczy je wtedy zaakceptować (zobacz film poniżej).

Aplikacja wyczuwa zderzenie smartfonów dzięki wbudowanym w nie akcelerometrom. Po "stuknięciu" dane na temat położenia telefonów są wysyłane do serwerów Bump Technologies. Serwery identyfikują urządzenia stanowiące parę i umożliwiają wymianę informacji pomiędzy nimi.

Bump jest programem darmowym i ma takim pozostać. Nie powinno to dziwić, gdyż aplikacja tego typu będzie przydatna tylko pod warunkiem, że używa jej wiele osób. Obecnie z Bump korzysta ok. 940 tys. użytkowników. W przyszłości ma powstać płatna wersja premium i to dzięki niej twórcy programu chcą zarabiać. W chwili obecnej Bump Technologies może się rozwijać dzięki wsparciu od funduszu Y Combinator.

Plany Bump Technologies obejmują też umożliwienie wymiany informacji bezpośrednio pomiędzy smartfonami przez Bluetooth. Z czasem aplikacja może pozwolić na przesyłanie innych informacji niż kontaktowe, a to otwiera wiele możliwości.

Poniżej film prezentujący aplikację Bump:


Warto przeczytać:

Komentarze
comments powered by Disqus
To warto przeczytać












  
znajdź w serwisie

RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Serwisy specjalne:
Wydarzenia:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!



RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.