Akademia Biznesu: Oprogramowanie i zabezpieczenia (wideo)

20-11-2011, 10:15

W kolejnej odsłonie Akademii Biznesu główny bohater szuka oprogramowania, które pomoże mu prowadzić firmę i analizować rezultaty. Zastanawia się też, jak zabezpieczyć firmowe dane.

Prowadząc działalność gospodarczą, warto zaopatrzyć się w narzędzia, które pomogą organizować i optymalizować pracę oraz odpowiednio analizować jej wyniki. Bohater programu wybiera spośród bezpłatnych programów typu open source i biznesowych aplikacji online, ale po pewnym czasie na pewno się skusi na zakup komercyjnego oprogramowania, które skierowane jest stricte do przedsiębiorców i może usprawnić pracę w kluczowych obszarach, takich jak kadry i płace, księgowość, zarządzanie danymi czy finanse.

Przedsiębiorca powinien też odpowiedni chronić dane zgromadzone na swoim komputerze, których utrata mogłaby wiązać się ze sporymi problemami. Bezpieczeństwo danych związane m.in. z tworzeniem kopii bezpieczeństwa, szyfrowaniem danych, autoryzacją dostępu czy zaopatrzeniem w odpowiedni sprzęt, w którym na przykład wykorzystano technologię pozwalającą na odzyskanie danych ze sprzętu, który został skradziony.

Obejrzyj wcześniejsze odcinki Akademii Biznesu

Obejrzyj inne programy telewizji internetowej Webshake.tv


Źródło: Webshake.tv

Warto przeczytać:

To warto przeczytać


fot. ODO24
fot. Sarota PR


  
znajdź w serwisie

RSS  


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2019 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.